Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » В Луганську відкрито виставку «Європейське обличчя Луганщини»

В Луганську відкрито виставку «Європейське обличчя Луганщини»
evr_obl_lug_02.jpg (72.1 Kb) У п’ятницю 24 вересня в ЛНУ імені Т.Шевченка було відкрито виставку «Європейське обличчя Луганщини».
Проект реалізується Луганським Благодійним фондом «Світло серця» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Виставку присвячено внеску вихідців з країн Європи у розвиток і становлення Луганщини.

У різні часи, починаючи з 1724 року, представники народів Європи працювали на території Луганської області, створюючи вугільні та металургійні підприємства, медичні та освітні установи, культурні й архітектурні цінності.

Карл Гаскойн, Густав де Кальве, Казимир Мсциховський, Густав Гартман, Іоганн Даль, Рудольф Геннефельд, Фредерик Ле Пле – всі вони стали часткою історії Луганська, Лисичанська, Слов’яносербська, Алчевська, Стаханова, Сватова та інших міст та сіл нашої області.

evr_obl_lug_01.jpg (46.99 Kb) Інформацію для виставки зібрано протягом чотирьох місяців, вона ґрунтується на працях видатних дослідників, матеріалах краєзнавчих музеїв, бібліотек, музеїв підприємств, заснованих за допомогою іноземного капіталу або за участю європейців.

Тут можна буде довідатись про створення Слов’яносербії, першовідкривачів вугільних родовищ на Донбасі, засновників Луганського ливарного та и паровозобудівного заводів, заснування першої метеорологічної станції, перших лікарів і профпаталогічну службу, зародження винокуріння і про того, хто привіз перший футбольний м’яч в Луганськ.

Виставку можна відвідати до 1 жовтня 2010 р., далі її буде переміщено до бібліотеки Східноукраїнського університету імені Володимира Даля.
У рамках проекту також буде видано книгу з однойменною назвою – її презентацію намічено на 11 жовтня 2010 р.

***

Метою проекту «Європейське обличчя Луганщини», що здійснюється Благодійним фондом «Світло серця» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», є проінформувати населення Луганської області про результати проведеного в рамках проекту історично-краєзнавчого дослідження щодо внеску вихідців з європейських країн у розвиток Луганського регіону

БФ «Світло серця» є недержавною, безприбутковою благодійною організацією, яку засновано 15.09.2003 р. з метою здійснення благодійної діяльності. Детальніше: http://www.hearts-light.ucoz.ru

Мета Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Детальніше: www.irf.ua

Розділ: Новини Переглядів: 1030 | Розміщено: 25 вересня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :