Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » В Луганську «розшукають» європейців, які зробили свій внесок у розвиток Луганщини

В Луганську «розшукають» європейців, які зробили свій внесок у розвиток Луганщини
luhansk.jpg (47.25 Kb)У червні в Луганську розпочався проект «Європейське обличчя Луганщини», який має на меті дослідити внесок вихідців з країн Європи в розвиток та становлення Луганщини. Цей проект реалізується Луганським Благодійним фондом «Світло серця» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і триватиме до жовтня 2010 р.

Проект «Європейське обличчя Луганщини» - це краєзнавче дослідження з представленням результатів шляхом видання книги та влаштування пересувної виставки присвяченої Дню міста Луганськ.

За проектом передбачено дослідити внесок вихідців з країн Європи в історію становлення Луганського регіону шляхом вивчення документів міських та районних краєзнавчих музеїв, місцевих бібліотек, архівів 11 районів та міст області, проведення інтерв'ю з місцевими жителями, працівниками бібліотек, архівів.
За підсумками дослідження планується видати книгу «Європейське обличчя Луганщини», в якій буде розкрито постаті європейців, які вплинули на історію та становлення Луганського регіону. У книзі буде охоплено період історії Луганського краю з середини 18 ст. до сьогодення – заснування Луганська, перша і друга світові війни, окупаційний період, радянські часи та період незалежної України.

Ганна Низькодубова, керівник проекту: Нашою основною метою є підвищити обізнаність місцевого населення щодо історико-культурної приналежності України до Європи, поінформувати людей про внесок європейців у розвиток Луганської області. Ключовим заходом має стати виставка, яку ми присвячуємо Дню нашого міста і запрошуємо всіх Луганчан її відвідати в вересні. Проведення пересувної виставки «Європейське обличчя Луганщини» матиме вплив на формування позитивної суспільної думки стосовно європейської сутності України, завдяки її видовищності та через особливу здатність сприйняття та запам'ятовування матеріалу за допомогою зорових образів. Супровід зорових матеріалів текстом допомагає досягти максимальної інформативності.

Мартін-Пауль Буххольц, експерт-дослідник: Я радий працювати над цим проектом, який здатен підвищити обізнаність зростаючого покоління щодо історико-культурної приналежності Луганської області, її районів і міст до Європейських країн. Україна за своїм географічним розташуванням знаходиться у центрі Європи, і місцеве населення має знати не тільки Гаскойна, а й такі імена відомих європейців, які відзначилися в історії та культурі Луганського регіону як Гартман, Шевич, Прерадович, Густав Гесс де Кальве та інших.

Довідка

Метою проекту «Європейське обличчя Луганщини», що здійснюється Благодійним фондом «Світло серця» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», є проінформувати населення Луганської області про результати проведеного в рамках проекту історично-краєзнавчого дослідження щодо внеску вихідців з європейських країн у розвиток Луганського регіону

БФ «Світло серця» є недержавною, безприбутковою благодійною організацією, яку засновано 15.09.2003 р. з метою здійснення благодійної діяльності, спрямованої на сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища і покращення життя в громаді, сприяння місцевій філантропії, та розвиток волонтерства.
Детальніше: http://www.hearts-light.ucoz.ru

Мета Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Детальніше: www.irf.ua

Розділ: Новини Переглядів: 1028 | Розміщено: 9 липня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :