Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Луганську пройшли заходи до Європейського освітнього тижня

У Луганську пройшли заходи до Європейського освітнього тижня
eur_obr_ned_present_3_sajt.jpg (29.06 Kb)Протягом тижня з 15 по 21 листопада Луганським Центром європейської інформації було проведено низку заходів в рамках Європейського освітнього тижня, організованого Мережею Центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та у партнерстві з проектом «Teraz Wroclaw».

17 листопада в Луганському національному університеті імені Т.Шевченка було проведено презентацію освітніх програм та можливостей стажувань для молоді. Освітньо-консультаційним Центром «Освіта» (м.Харків) були представлені поточні річні навчальні програми для української молоді, а також для молоді з Луганської області зокрема. Було розглянуто процедуру подання документів, процеси відбору, та окремі практичні питання щодо навчання та життя за кордоном. Представники Луганського ЦЄІ презентували можливості навчання у Вроцлавських вищих навчальних закладах (Польща), що надаються українським школярам та студентам за допомогою проекту «Teraz Wroclaw». Міжнародною молодіжною організацією AIESEC були представлені можливості професійних стажувань у різних країнах світу. Крім того учасники презентації мали змогу ознайомитися з діяльністю та ресурсами Луганського Центра європейської інформації, а також Центра «Вікно в Америку», що діють на базі Обласної універсальної бібліотеки імені О.М.Горького.
eur_obr_ned_present_1_sajt.jpg (27.39 Kb)Іван Сироватко, віце-президент із зв’язків з громадськістю Луганського комітету молодіжної організації AIESEC зазначив: «Гарно, що в одній презентації було надано настільки багато різноманітної інформації – і про навчання за кордоном, і про стажування, а також про освітні можливості, якими молодь може користуватися не покидаючи рідного міста, а просто завітавши до бібліотеки».

15, 16 і 19 листопада пройшли кінопокази сучасного європейського кіно, метою яких було ближче знайомство з життям у країнах ЄС та баченням його кіно-митцями. Для показів було запропоновано такі фільми:

Достукатись до небес (Німеччина, 1997)
Гудбай, Ленін! (Німеччина, 2003)
Душевна кухня (Німеччина, 2009).

eur_obr_ned_film_1_sajt.jpg (20.52 Kb)Після показів учасники дискутували щодо таких важливих аспектів життя у країнах ЄС, як система охорони здоров’я, свобода пересування в межах Європейського Союзу, життя іммігрантів та проблем, з якими вони зіштовхуються у повсякденні, важливі питання історії та трансформаційних процесів кінця 80-х – початку 90-х років на території сучасного Європейського Союзу тощо. Учасниками показів було зроблено зауваження щодо недостатнього інформування українського суспільства про життя та проблеми громадян ЄС, оскільки й досі існує стереотип, що «в Європі всім та усюди краще, ніж у нас в країні». На думку організаторів, такий формат заходів є і розважальним, і навчальним водночас, оскільки за допомогою засобів кіномистецтва розкриваються дійсно важливі та гострі соціальні питання, іноді за допомогою комічних ситуацій, іноді з залученням трагічних елементів. Організатори показів – Луганський ЦЄІ та кафедра романо-германської філології ЛНУ імені Т.Шевченка.

eur_obr_ned_present_2_sajt.jpg (28.31 Kb)Крім того, Луганський ЦЄІ та Луганська обласна громадська організація Бізнес клуб «Європейський вибір» провели тренінг для студентства з актуальних питань розвитку студентського лідерства та студентського самоврядування (м. Северодонецьк, Луганська область). Студенти дискутували щодо відмінностей між студентськими профспілками та органами студентського самоврядування, визначали поняття лідерства, міркували над тим, які навички та якості можливо та необхідно розвивати для успішної роботи в ОСС, а також приймали участь у дебатах на тему «Вищим навчальним закладам України не потрібне студентське самоврядування». Проблеми органів студентського самоврядування в начальних закладах стоять досить гостро в Україні в контексті Болонського процесу, оскільки передбачається, що студентство має активно залучатися до управління навчальним закладом, та впливати на стратегічно важливі рішення, що приймаються адміністрацією.

В рамках Тижня ЦЄІ було відкрито виставку «Європейські освітні програми», що буде діяти до кінця листопада та запрошує всіх, хто цікавиться даними питаннями.

***

Партнери Луганського ЦЄІ в проведенні заходів до тижня європ. освіти: ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» (cайт: http://open.lg.ua/), Обласна універсальна наукова бібліотека імені О.М. Горького (cайт: www.library.lg.ua), Освітній консультаційний центр «Освіта» (м.Харків) (cайт: http://www.osvita.kharkiv.org), кафедра романо-германської філології ЛНУ імені Т.Шевченка

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) – добровільне об'єднання центрів європейської інформації, які забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України. Наразі Мережа ЦЄІУ об’єднує 15 центрів, які створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р, та центр на базі Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру „Європейський Клуб”. Портал Мережі центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com.

Проект «Teraz Wrocław» - це некомерційний проект, започаткований у 2006 році з ініціативи мерії та вищих навчальних закладів міста Вроцлава (Польща). Основне завдання акції - запросити молодь зі Східної Європи на навчання до вроцлавських вищих шкіл, інформувати про умови вступу та навчання у них. Сайт: www.study-in-wroclaw.pl

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив Сайт: www.irf.ua.

Розділ: Новини Переглядів: 1093 | Розміщено: 22 листопада 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :