Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Районні центри європейської інформації готові розпочати свою діяльність в сільских бібліотеках Луганської області

Районні центри європейської інформації готові розпочати свою діяльність в сільских бібліотеках Луганської області
4.jpeg (19.26 Kb) Луганський Центр європейської інформації в березні та квітні 2010 року проводить методичні семінари для представників сільських і районних бібліотек, а також представників громадських організацій в рамках проекту «Створення Мережі Центрів європейської інформації на базі Централізованої бібліотечної системи Луганської області». Заходи відбуваються при підтримці громадської організації “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону” та Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.Горького. Основною метою семінарів є заохочення і мотивування учасників до створення районних центрів європейської інформації сумісно із районними бібліотеками, а також надання основної інформації про Європейський Союз, умови вступу країн до нього, найважливіші інституції влади ЄС.

На сьогодні було успішно проведено тренінги у трьох районах Луганської області: Краснодонському, Старобільському і Марківському. Задля забезпечення рівного доступу до участі у тренінгах та корисної інформації, що може бути отримана під час цих заходів, представники бібліотек із сусідніх районів також запрошені відвідати семінари. Таким чином, на вже проведених тренінгах було представлено Сватівський, Новоайдарський, Біловодський, Новопсківський та інші райони.
5.jpeg (24.73 Kb) Доповідачами на семінарах є експерти, що працюють як у державних установах, так і в неурядових організаціях, бібліотеках, що дозволяє надати якомога повну інформацію та забезпечити отримання учасниками певних знань та навичок. Серед тем, які було обговорено на семінарах є наступні:

- можливість розвитку районних бібліотек як осередків громадської активності (доповідач – Расторгуєва Наталія, головний спеціаліст відділу мистецтв та культурно-освітньої роботи управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації);

- досвід роботи Луганського обласного Центру європейської інформації; Європейський Союз: історія, інституції, можливості розширення (доповідач – Датченко Наталія, експерт Луганської обласної громадської організації «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», координатор Луганського ЦЕІ);

- альтернативні джерела формування інформаційно-ресурсного потенціалу бібліотеки з питань євроінтеграції (доповідач – Яковлева Наталія, головний бібліотекар відділу літератури іноземними мовами Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Горького);

- формування партнерського кола районних центрів європейської інформації та шкільних євроклубів, громадських організацій (доповідач – Трякіна Галина – керівник Луганської обласної громадської організації «Бізнес-клуб «Європейський вибір»).

3.jpeg (19.46 Kb)Важливо, що інформація, представлена на семінарах є цікавою учасникам. Серед питань, порушених під час тренінгів були такі, що стосуються роботи із окремим цільовими аудиторіями. Наприклад, сільські мешканці є зацікавленими у нових можливостях і технологіях ведення сільського господарства та відповідності сільськогосподарської продукції стандартам Всесвітньої Організації Торгівлі . Окрему увагу було присвячено формам роботи з молоддю, що в свою чергу є найбільш мобільною та сприйнятливою аудиторією. Крім цього учасники активно цікавляться таким нюансами, як бюджетна політика Європейського Союзу та іншими питаннями.

У рамках проекту заплановано 8 семінарів, що будуть проведені для всіх районів Луганської області. Всі районні бібліотеки запрошуються також прийняти участь в конкурсі н найкращий районний Центр європейської інформації, підсумки якого будуть підведені у липні 2010 року. Нагородою для найактивнішого районного центру стане комплект офісної техніки.
Розділ: Новини Переглядів: 1016 | Розміщено: 14 квітня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :