Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Польща стала країною-головою ЄС

Польща стала країною-головою ЄС
1 липня роль країни-голови в Раді Міністрів Європейського Союзу перейшла до Польщі. На цій посаді Польща змінила Угорщину, яка головувала протягом попередніх шести місяців. Польща головуватиме в Раді ЄС до 31 грудня. Серед пріоритетів польського головування - три головні принципи: "європейська інтеграція як джерело зростання", "безпечна Європа" та "Європа, що отримує перевагу від відкритості".
Велику увагу в програмі головування приділено Східному партнерству, зокрема його другому саміту, що відбудеться восени у Варшаві.
У програмі також висловлюється сподівання, що переговори щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде завершено до кінця 2011 року.
Нагадаємо, що в Раді Міністрів Європейського Союзу - ключовій міждержавній інституції Союзу - зберігається ротаційне головування (кожна країна головує по шість місяців). Головування відбувається в усіх форматах Ради Міністрів, окрім сфери зовнішньої політики. Після набуття чинності Лісабонського договору Рада Міністрів закордонних справ має постійного голову: Високого представника з закордонних справ і безпекової політики. Цю посаду нині обіймає Кетрін Ештон.
Також ротаційним перестав бути вищий формат міждержавної роботи ЄС: Європейська Рада (саміт голів держав та урядів країн-членів Союзу). У ній головує Президент Європейської Ради; зараз цю посаду обіймає Герман Ван Ромпей.
Наявність фігури постійного голови Європейської Ради та постійного голови Ради Міністрів з закордонних справ зменшує роль ротаційної країни-голови в зовнішній політиці ЄС.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні та Білорусі.
Розділ: Новини Переглядів: 879 | Розміщено: 5 липня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :