Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » День Європи відсвяткували на Луганщині

День Європи відсвяткували на Луганщині
popasnyanskii_raion_den_evropy.jpg (76.06 Kb)
Вже традиційним стало святкування Дня Європи в Луганській області. Не менш традиційним є активна участь команди Луганського центру європейської інформації в його організації. В 2013 році європейський квартал розмістився у с. Бобрикове Антрацитівського району. Це село було обрано не випадково, оскільки громада села є дуже активною та залучила найбільшу кількість соціальних інвестицій з європейських структурних фондів у розбудову рідного села. Родзинкою заходів став європейський парад громад Луганщини, які активно співпрацювали з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», та зорієнтовані на популяризацію європейських цінностей. Цінності поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави, а також дотримання прав людини знову стали лейтмотивом святкування Дня Європи.
baibak_den_evropy.jpg (53.63 Kb)
Формат заходу передбачав побудову «Європейського кварталу» - місця, де сконцентрована основна діяльність, яка запланована на День Європи. Обов’язковими пунктами європейського кварталу стали: інформаційний пункт-палатка про ЄС, організований Центром європейської інформації при Луганській обласній універсальній науковій бібліотеки імені М.Горького; Експрес-школа європейських мов, організована кафедрою теорії та практики перекладу Луганської державної академії мистецтв; Інтерактивні ігри та вікторини від партнерів-громадських об’єднань та національних культурних центрів Франції та Греції; Освітня палатка “Хочеш здобути освіту у Європі? Запитай у нас!” яку побудували учні із Алчевська.
Також вже традиційним відбулась побудова «Євро-села» - чітко обмеженої території, на якої розмістились інтерактивні виставкові експозиції, присвячені «європейському обличчю» територій Луганської області. Громади демонстрували свою історію, досягнення, отримані завдяки співпраці із Європейськими Програмами допомоги, які працюють у Луганській області, такими, як Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та інші.
Прикрашенням святкування Дня Європи стало «Місто-майстрів» - чітко обмежена територія, на якої розмістились народні майстри Луганщини та представили свої роботи з різних видів народного прикладного та сучасного мистецтва. Усі бажаючи змогли долучитися до виробу цих предметів прикладного мистецтва під керівництвом майстрів. Також художники з Луганської державної академії мистецтв малювали символіку Європейського Союзу на обличчях бажаючих.
Своєрідною візиткою став «Концертний майданчик», на якому виступили творчі колективи делегацій Луганської області.
Також найкмітливіші учасники свята прийняти участь у «Євро-квесті» - командній грі із роздачею євро-паспортів. Учасникам пропонували відповісти на запитання, пов’язані із європейською тематикою та зібрати необхідну кількість наліпок до євро-паспортів, які обмінювались на призи для учасників команд. Всього в акції приняли участь 100 осіб.

Антрацитівський район запросив усіх на «Ярмарок “Златниця”» - на якому були представлені еко-продукти.
За попередніми підрахунками, всього в заході прийняло участь більш ніж 700 осіб.
Фоторепортаж з заходу можна також дивитись за посиланням:
http://fotki.yandex.ru/users/ngo-lrasd/album/205258/
Розділ: Новини Переглядів: 8361 | Розміщено: 25 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :