Центр європейської інформації в м. Луганськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Анонси » Проект для Євроклубів оголошує конкурс

Проект для Євроклубів оголошує конкурс
Українська асоціація європейських студій, за підтримки Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність", оголошує конкурс на участь в тренінгу в рамках проекту "Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні".

Проект має на меті залучити Євроклуби України до діяльності зі збереження історичної пам'яті щодо жертв нацизму, розвитку міжгенераційного та міжкультурного діалогу, подолання соціальної ізоляції жертв націонал-соціалізму й тоталітаризму, самотніх людей похилого віку, і створення електронного фонду живої пам’яті про Другу світову війну.
Друга світова війна - масштабна подія, яка і до цього часу викликає багато протиріч в українському суспільстві. Аби збагатити соціальну історію, відтворити повсякденне життя, ментальність "простих людей", що є недоступним в "традиційних" джерелах, головним методом, яким будуть користуватись євроклубівці-учасники проекту, буде "усна історія". Це є метод організації усної інформації учасників або свідків події, фіксованої збирачами інформації. При чому, структуроване спілкування із свідками історичних подій є не тільки цінним джерелом нових знань про минуле, але й відкриває перспективи якісно кращого розуміння історії молодим поколінням, та нових інтерпретацій відомих вже фактів.

Під час початкового тренінгу, що проводитиметься 29 жовтня 2011 року в м. Київ в форматі творчої майстерні, учасники проекту більш глибоко познайомляться з методом "усної історії". Представники запрошених Євроклубів також отримають корисні навички, які дозволять їм найбільш ефективно брати участь в проекті, а отже - боротись за головний приз - відеокамеру.

Конкурсний відбір: Запрошуємо зацікавлені Євроклуби ознайомитись з методичними рекомендаціями, підготувати опитувальник і провести пілотні інтерв'ю (2-3) зі свідками подій Другої світової війни. Пакет документів на конкурс має складатись із супровідного листа, аудиофайлів, та текстових файлів інтерв'ю. Супровідний лист має, зокрема, описувати мотивацію Євроклубу на участь в проекті, інформацію про проведену роботу (підготовка опитувальника, інтерв'ювання, волонтерська допомога респондентам, тощо), контактні дані опікуна та 1-2 найактивніших учасників Євроклубу, що здійснили цю роботу. Матеріали просимо надіслати на е-пошту: iremember.org.ua@gmail.com не пізніше 16 жовтня 2011 року.

Методичні рекомендації доступні на сайті проекту iRemember.org.ua. Із запитаннями щодо проекту запрошуємо звертатись до Вікторії Калашнікової, керівника проекту, к.і.н., за телефоном: +38 (099) 706 53 33.

Текстовий файл оголошення Ви можете знайти за цим посиланням: http://goo.gl/MrJik

Методичні рекомендації: http://goo.gl/BGie1

* * *

Детальну інформацію про проект можна дізнатись на сайті iRemember.org.ua, на порталі УАЄС "Євростудії в Україні" www.europa.org.ua, а також на сайті МФ "Взаєморозуміння і толерантність" www.toleranz.org.ua.
Розділ: Анонси Переглядів: 939 | Розміщено: 14 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Луганськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :